מה עושים בריגה?

כשסגרתי טיול לריגה לטביה, קיבלתי מקבץ תגובות משעשעות ממשפחה/ חברים כמו : איפה זה? זה ברוסיה? מה יש לעשות שם? אה כן שמעתי עליה בארוויזיון..צריך לדעת רוסית?��� ועוד ועוד…
אז קצת על ריגה..גילינו עיר קודם כל מלאה בתרבות, ובאנשים תרבותיים ואדיבים, דוברי אנגלית מצויינת, לפחות כל אנשי השירות המקסימים שנתקלנו בהם..מתויירת, מלאה בסמטאות ציורות, בתי קפה מיוחדים עם הופעות מוסיקה רבות ועוד.. הלכנו למופע בבית האופרה המפואר והמרהיב, כששילמנו את המחיר ה"מופקע" 7 יורו לכרטיס, מופע מדהים.. סיירנו בסמטאות העיר העתיקה הציורית שכל רחוב בה יותר מקסים מהשני, לאורך נהר הדוגאובה, עלינו בשקיעה לבר ה skyline, ביקרנו והתרגשנו בבית הכנסת היחיד בריגה, ביקרנו בשוק המקורה, נהנינו מצבעי השלכת בפארק הענק והיפייפה לאורך התעלה של ריגה שעוברת בתוך העיר…והכי חשוב נהנינו מהעיר הכל כך לא מלחיצה הזו, כשרשימת האטרקציות לא גדולה ובלי תחושת ה"חייבים להספיק" שאופפת לפעמים, מצאנו את עצמנו קמים כל יום ב 11 בבוקר אחרונים לחדר האוכל, גונבים שנ"צ לפני שהולכים להופעה בבית האופרה, עוצרים בכל מיני מאפיות לקפה וקצת להפשיר מהקור, ואפילו מתערבבים קצת עם מקומיים ותיירים (שאלו אותי מה קורה עם אל קעידה?� ) מאוד נהנינו מהרוגע של העיר הזו..
נפלנו על מזג אוויר קר מאוד שכמעט ולא עלה מה 3-4 מעלות במהלך היום ו- 0 בלילה..בשלב מסויים הבנתי שהצעיף הקליל שהבאתי מהבית לא מספיק לי וקניתי מחמם צוואר "של מקומיים" שסידר לי את הטיול, בחנות new yorker, ב 13 יורו  מדובר בסוג של שמיכת פוך ניידת על הצוואר..כל הטיול התענגתי על המחמם צוואר הזה ורק אחרי ששמתי אותו עליי הבנתי איך המקומיים מצליחים לתפקד בקור הזה באופן קבוע..

יש בריגה מספר קניונים. אחד בן חמש קומות בעיר העתיקה (לשאול יכווינו אותכם) ואחד ממש גדול שנקרא spize. הייתי בשניהם מספר פעמים ומצאתי גם מצאתי מה לקנות

סליחה שאני שוב מבאס אבל הייתי בקניון בעיר העתיקה והוא מאכזב בעיניי, אין אפילו רשת אחת מוכרת הכל לטבי מקומי, יקר, סחורה לא איכותית ולא מעניינת. לנסוע לקניון ה spice זה כמו להגיע לשדה התעופה אותו מרחק, משמע לפחות 13 יורו לכל כיוון, לידיעה.. לא היינו אבל אכן מבחוץ ראינו שיש רשתות מוכרות.

אוטובוס קו 22 ממש ביציאה מהטרמינל יביא אתכם למרכז העיר. כרטיס כדאי לקנות בפיצוציות שנקראות nervesen. נסיעה חד פעמית עולה 1.15 יורו.

עיר יפיפיה וכייפית לטיול. מסעדות מעולות. חובה לבקר במסעדת לידו בה המלצרים לבושים בבגדים מסורתיים, הגשה עצמית, כל הסגנונות טעים ונעים. יש סניף ראשי שהוא לא בעיר העתיקה וסניף קטן יותר בעיר העתיקה…יצאנו מריגה ליורמלה שזו עיירת קייט של. האריסטוקרטים של פעם…מאוד יפה ועל חוף הים הבלטי…בקיצור מומלץ אבל עדיף במזג אויר חם יותר..

יש עוד המון אטרקציות מומלצות כמו מוזאון ה KGB שממוקם באמצא העיר ונראה כאילו סט של סרט אפל על מרגלים , הפארק המדהים שניתן להאכיל בו ברווזים ולקחת סירת פדלים וסיור בעיר העתיקה
העיר מומלצת גם לצעירים וגם ליותר מבוגרים , הפוטנציאל שלה עדיין לא נוצל וחבל

לסיכום ריגה מבחינתי מסמלת קודם כל חופשה כמהות המילה חופשה ! ומעבר לכך מדובר בעיר מקסימה כיפית ומומלצת לביקור..

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בריגה מתחילה כאן