שוק האוכל של ריגה

ריגה בירת לטביה היא אחת הערים הפופולאריות בקרב תיירים ברחבי העולם. אחד המקומות המרכזיים שמאפיינים את ריגה הוא שוק האוכל של ריגה.
שוק זה הוא אחד השווקים הגדולים ביותר באירופה והוא מכיל מגוון נרחב של סוגי מאכלים שונים. השוק שהוקם לפני הרבה שנים כולל סיור טעימות אוכל מודרך עם מדריך מקומי שצמוד אליכם במהלך היום ומעניק לכם חוויה בלתי נשכחת.

שוק האוכל של ריגה - חוויה בלתי נשכחת של ריחות וטעמים

שוק האוכל של ריגה, הוא אחד המקומות המרכזיים ביותר בריגה לטביה. השוק מורכב מחמש האנגרים גדולים אשר בעבר שימשו כמוסכים לבלוני צפלין ענקיים. שוק זה הוכתר בשנת 98 שאתר מורשת עולמי מטעם אונסק"ו. השוק אשר משתרע על 72 אלף מ"ר בנוסף להאנגר המשולב כולל בתוכו מגוון נרחב של מאכלים, פירות וירוקות כולל דגים, גבינות, בשר ותבילינים. במקום ישנם ריחות משכרים שקשה להתעלם מהם. כמו כן, ניתן למצוא בו סחורות מסוגים שונים ולהכין לכם ארוחת גורמה טעימה ואיכותית.

נוף של השוק המרכזי (4 האנגרים עגולים) של ביתנים, מחסנים וגשרים.
נוף של השוק המרכזי (4 האנגרים עגולים) של ביתנים, מחסנים וגשרים.

ייחודיות שוק האוכל של ריגה

מאות אלפי אנשים פוקדים את שוק האוכל של ריגה מכמה סיבות: ראשית, מדובר על אחד השווקים הכייפים שכדאי לבצע בהם קניות. שנית, כל המאכלים בשוק תמיד מגיעים טריים במיוחד הדגים במקום. שלישית, במקום ניתן למצוא מאפייה אוזבקית מסורתית שמוכרת מאפים ולחמים טעימים ומסורתיים אשר נאפים במקום. בנוסף לכך, תוכלו למצוא במקום דוכן של בירה טרייה של אחת המבשלות המקומיות ולהכין לכם בעצמם. כמו כן, תוכלו למצוא בשוק הלבשה, הנעלה, תיקים ואביזרים שונים.

סיורי אוכל מודרכים בשוק האוכל בריגה

סיורי האוכל בריגה כוללים סיורים מודרכים לתיירים מכל רחבי העולם וכן למקומיים. בסיורי האוכל המודרכים אשר כוללים מדריך, ניתן לטעום מגוון מאכלים מסורתיים ואוטנטיים אשר מאפיינים את האוכל הלטבי והתרבות הלטבית. השוק אשר קיים משנת 1924 כולל לא מעט סגנונות ניאו קלאסיים וארט דקו. כמו כן, בעת הסיור עצמו ניתן לשמוע סיפורים מעניינים על המקום, על המסורת הלטבית, האוכל הלטבי וכן לראות מקומות שונים וחשובים בשוק. בנוסף לכך, השוק כולל טעימות של התוצרת המקומית במקום והוא כולל טעימות בשרים מעושנים, גבינה עם זרעי קימל, ירקות, פירות, סלט הרינג, מיץ ליבנה ועוד.
אחרי הסיור בתוך האנגרים השונים של השוק תוכלו לטייל גם בביתנים ובדוכנים שמחוצה לו וגם כמובן להמשיך אם יש לכם כוח לטיול שופינג על מנת לסיים את היום בצורה הטובה ביותר.

מתי כדאי להגיע לשוק האוכל של ריגה?

אם אתם מגיעים לשוק האוכל של ריגה באמצעות סיור מודרך או לבד, השעות המומלצות לביקור בשוק הם שעות הבוקר. בשעות הבוקר שיש אור וניתן לראות כל מתחם ומתחם בשוק, ניתן להספיק הרבה יותר דברים במיוחד שאתם נמצאים בסיור מודרך עם מדריך צמוד. כמו כן, תוכלו לאחר הסיור בשוק ללכת לקניונים הסמוכים ולעשות שופינג. באלפא וספיצה שהם מרכזי הקניות המרכזיים בריגה וכוללים מתחמים עצומים וגדולים שניתן ללכת בהם לאיבוד, תוכלו לעשות לכם שופינג כייפי בין שלל חנויות הקניון ולצאת עם שלל רב. כמו כן, תוכלו למצוא את מיטב המותגים היוקרתיים שאתם אוהבים וכן למצוא פריטים זולים במחירים זולים ברשתות מוכרות כמו: ניו יורקר ועוד.

שאלות נפוצות על השוק המרכזי בריגה

שוק האוכל בריגה נפתח בימי ג-ש השעות 7:00-17:00 ובימי ראשון ושני משעה 7:00-18:00.

אם אתם חובבי טעימות ואוהבי סיפורים היסטוריים סיור מודרך הוא בול בשבילכם, אך אם אתם מכירים את האזור או שלא בא לכם להיות עם קבוצה ולהסתובב לבד עדיף שתגיעו לבד וכך לא תהיו מוגבלים בזמן.

אם אתם מחפשים נופש בראש שקט ללא צפיפות של תיירים ריגה היא המקום עבורכם. בריה לא תרגישו צפיפות כמו בשאר מדינות העולם, במקום חיים 700,000 איש שמהווים כשליש מתושבי ריגה. ככה שיש לכם הרבה מקומות פנויים להסתובב בהם.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בריגה מתחילה כאן